Šeimos išsaugojimo programa

0

Koordinatorė – socialinė darbuotoja Žaneta ŠIMKIENĖ

Šeimos išsaugojimo programos tikslas – padėti šeimoms, turinčioms įvairių sunkumų, spręsti iškylančias problemas ir siekti, kad vaikai galėtų augti su savo tikraisiais tėvais. Šios programos moto – vaikams geriausiai augti savo šeimoje, nes „Laimingas vaikas – tai vaikas šeimoje“.

Nuo 2005 m. VDC-146 projektą remia LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. 2019 m. parama – 16 000 Eur.

Šeimos centras vaikams yra vieta, kur jie pasijunta saugūs, priimti, vertingi ir mylimi. Grupinių užsiėmimų metu vaikai dalijasi savo jausmais ir išgyvenimais, ugdomi jų socialiniai ir gyvenimo įgūdžiai, lavinamas kūrybiškumas. Kai kuriems vaikams suteikiama parama būtiniausiomis mokyklinėmis priemonėmis, medikamentais, vitaminais, perkami transporto bilietai, kad jie galėtų atvykti į Šeimos centrą. Taip pat vaikai lanko muziejus, kultūros įstaigas, vyksta į ekskursijas, susitikimus su kitų Vaikų dienos centrų vaikais, organizuojamos šventės. Siekiant skatinti vaikų kūrybinius gebėjimus ir fizinį aktyvumą organizuojamos išvykos į gamtą, sportiniai žaidimai. Edukacinių užsiėmimų metu vaikai mokosi įvairių amatų.

Vaikų atsiliepimai:

  • Dar labiau turiu noro draugauti, nes vaikai draugiški.
  • Pripratau ir labai noriu čia pasilikti.
  • Taip aš jaučiuosi geriau, nes turiu kam papasakoti gerus ir blogus dalykus.
  • Norėjau šokti, dainuoti, kurti, piešti ir džiaugtis.
  • Labai gerai, tikiu, kad net po 10 metų ši grupė gyvuos.
  • Aš paaugau kol lankiau grupę Šeimos centre, man daug kuo ji padėjo.
  • Labai dėkingas centrui. Iki šiandien ausyse skamba giesmė, kurią giedodavome grupėje prieš valgį. Mes turėjome užsiėmimą ir „nenusimėtėme gatvėje“.
Share.

Leave A Reply