Ar reikia pasirengimo santuokai?

0

1. „Rengti santuokai, santuokiniam ir šeimos gyvenimui, yra itin svarbu siekiant Bažnyčios gerovės. Juk Santuokos sakramentas turi didelę vertę visai krikščionių bendruomenei ir pirmiausia sutuoktiniams, kurių sprendimas negali būti improvizuotas ar skubotas.“
(Popiežiškoji šeimos taryba „Rengimas Santuokos Sakramentui“, 1996. 05. 13)

2. „Lietuvos Vyskupų Konferencija, atsižvelgdama į Katalikų Bažnyčios Teisės kanonus 1063 ir 1067, bei Šventojo Sosto aprobuotą naują Santuokos sakramento apeigyną „Santuokos Sakramentas“ ir jame esančias nuorodas, 1996 metų lapkričio 12 dienos posėdyje patvirtino Pasirengimo santuokos sakramentui programą…“ (Lietuvos Vyskupų Konferencijos nutarimas dėl parengimo santuokos sakramentui programos, 1996. 11. 12)

3. „Kaip jau minėjome, santuoką sudarančių asmenų asmeninis tikėjimas nesudaro santuokos sakramentalumo, bet asmeninio tikėjimo nebuvimas kompromituoja sakramento galiojimą.“ (Tarptautinė teologijos komisija „Krikščioniškosios santuokos doktrinos tezės“, 1977 )

4. „Mūsų laikais, labiau negu kada nors anksčiau, būtina jaunuolius rengti santuokai ir šeimos gyvenimui“. (Jonas Paulius II „Familiaris Consortio“, 1981.11.22)

5. „Patartina, kad sutuoktinių poros, kurios padeda sužadėtiniams pasirengti santuokai, bendrautų su jais pirmaisiais jų santuokinio gyvenimo metais ir padėtų susidūrus su įtampomis ir nesusipratimais anksčiau negu tai peraugs į krizę. Tokią paramą patyrusios poros vėliau pačios galės ją suteikti kitiems“. (Popiežiškoji Šeimos taryba „15-osios plenarinės asamblėjos išvados“ 2002. 10. 17 – 19)

6. „Jau beveik dešimtmetį Lietuvos vyskupijose galiojanti pasirengimo Santuokos sakramentui programa (žr. LVK Nutarimas dėl pasirengimo Santuokos sakramentui programos, „Bažnyčios žinios“ 1996 m. Nr. 22) daugeliui padėjo sąmoningiau priimti šį sakramentą“. (LVK instrukcija dėl parengimo Santuokos Sakramentui programos įgyvendinimo, 2006. 03. 29)

* * *

Plačiau apie pasirengimo santuokai programas >>

Share.

Leave A Reply